Magyar Trónok Harca Rajongói Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magyar Trónok Harca Rajongói Fórum

Társoldalunk a Game of Thrones Szerepjáték. http://gotfrpg.dust.tv/
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Az első évad - Kibeszélősdi

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Snow Wolf
Khaleesi
Khaleesi
Snow Wolf


Hozzászólások száma : 237
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 11.
Tartózkodási hely : A Fal

Az első évad - Kibeszélősdi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az első évad - Kibeszélősdi   Az első évad - Kibeszélősdi EmptySzomb. Aug. 11, 2012 9:02 am

Mondjuk úgy az első évad nekem totális K.O. volt. Egy korábbi hszben már említettem, hogy nekem fenntartásaim vannak az adaptációkkal kapcsolatban így nagyon vonakodtam megnézni a sorozatot. Ám mikor elakadtam az első könyvben, akkor a barát, aki javasolta, hogy olvassam el, addig szekált még meg nem néztem az első évadot. Film ritkán köt le, így mint ahogyan ez megtette. Zsinórban egymás után ment le nekem mind a tíz rész, és csak azt vettem észre, közel a pirkadat. Talán csak az utolsó két rész maradt meg másnapra, de muszáj volt addigra már aludnom. Utána még néhányszor végig néztem az első évadot, és olvastam tovább a könyvet.
A nagy nevektől nem mentem le hídba, mert láttam már olyan filmet, amiben kedvelt színész volt a főszereplő és nekem nagy csalódás volt… De ezt nem tudtam erről elmondani, a könyvben és a sorozatban egyaránt az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy Ned feje a helyén marad, és a mai napig úgy tudom nézni az első évadot mintha először, látnám. Hihetetlen jól eltalálták, és kalap előttük, hogy vették a fáradtságot, a díszletépítésre, utazásokra és a többi.
Szóval, csak dicsérni tudom, így be is fejezem, mielőtt átmegyek ömlengősbe :D

Kiigazodás: Mivel mire megnéztem a sorozatot nagyjából a könyv felénél voltam nekem könnyen ment. És az is igaz, hogy a sorozatban sok folt van amit a könyv nélkül nem lehet megérteni, de még mindig azt mondom nagyoon jó.
Vissza az elejére Go down
LuluDarling
ADMIN - A VASTRÓN ÖRÖKÖSE
ADMIN - A VASTRÓN ÖRÖKÖSE
LuluDarling


Hozzászólások száma : 471
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 06.
Age : 42
Tartózkodási hely : Deres

Az első évad - Kibeszélősdi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az első évad - Kibeszélősdi   Az első évad - Kibeszélősdi EmptyKedd Aug. 07, 2012 9:07 pm

Grace Benning írta:
Az első évad szerintem piszok ütősre sikerült. Mondjuk egy olyan színésszel az élen, mint Sean Bean, ez nem is volt nehéz. Bár azt be kell vallani, csúnyán át lett vágva a nagy többség...

Húúú, na ezt hivják úgy, hogy "hosszú tömött sorokban való írás". :D Egyébként furcsa, hogy pont ezt írod, mármint hogy Sean Bean, mézesmadzag, stb., mert Anyukámmal most tartunk az első évad utolsó előtti részénél, tehát éppen megtörtént a kivégzés...Anyu kijelentette, ha megölik Nedet, akkor ő nem nézi tovább a sorozatot, mert ő volt az egyetlen szimpatikus karakter... :D Azért szerintem minden bizonnyal megnézi még velem az utolsót...és a többi évadot is, ebben egészen biztos vagyok. lol!

Én a magam részéről "többször nézősnek" nyilvánítottam, főleg az első évadot, mert bevallom őszintén, én kifejezetten nehezen igazodtam el, főleg az elején a sok család- és név között, az arcok még úgy-ahogy megvoltak. Egyébként úgy gondolom, ez tipikusan az az eset, ahol jobb először látni a filmet és utána olvasni a könyvet, mert úgy könnyebb beazonosítani a szereplőket, ha tudsz hozzá egy arcot társítani. Legalábbis, én személy szerint kb. a 30. oldalnál hagyom abba a könyvet, ha nem nézem meg előtte a filmet, mert ennyi név betette volna a kaput.

Ami a színészeket illeti, nos igen...én még mindig úgy vagyok vele, hogy egy film sikerének a kulcsa a színészgárdában lévő Brit színészek százalékos arányán múlik... lol! Nem rejtem véka alá, hogy szerintem az Angol-Brit színészek a legjobbak a világon, magukba szívnak valamit ott, azon a szigeten, amit én úgy hívok, hogy "régi iskola", amitől tényleg igazán hitelesek lesznek és fantasztikusak az alakításaik.

Huhhh, hát most ennyi, megyek tovább építeni a fórumot...*veszi a vésőt és a kalapácsot* lol!
Vissza az elejére Go down
https://gameofthrones.hungarianforum.com
Grace Benning
Khaleesi
Khaleesi
Grace Benning


Hozzászólások száma : 223
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 07.
Tartózkodási hely : Birdland

Az első évad - Kibeszélősdi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az első évad - Kibeszélősdi   Az első évad - Kibeszélősdi EmptyKedd Aug. 07, 2012 8:48 pm

Az első évad szerintem piszok ütősre sikerült. Mondjuk egy olyan színésszel az élen, mint Sean Bean, ez nem is volt nehéz. Bár azt be kell vallani, csúnyán át lett vágva a nagy többség. Akik nem olvasták a könyveket, nem tudhatták, hogy Sean csupán a mézesmadzag. Mivel én addigra már túl voltam az első köteten, így nem ért meglepetésként a dolog, viszont elég nagy aljasságnak tartottam, hogy még a GoT-os vajaskenyeret is Seannal reklámozták, mikor egyértelmű volt, hogy a második évadot már nem éri meg a karaktere. Viszont ez a tény így legalább nagyobbat ütött. A karakterek többségét rendkívül jól eltalálták. Például a Joffrey-t alakító fiatal színész, Jack Gleeson egy igazi kincs. Belőle még hatalmas művész lesz, ha a sors is úgy akarja. Ő és Peter Dinklage remek kettőse már az első évadban megmutatkozott. És bár én magam Peter Dinklage-et nem találom olyannyira fenomenálisnak, azért azt gondolom, hogy ő az, aki leginkább felragyogtatja a fiatalokat. Van benne egy olyan mérvű profizmus, amitől ezek a fiatal tehetségek, mint Jack, vagy akár Kit valahogy jobban teljesítenek. Én például Kitre is akkor figyeltem fel igazán, amikor Peterrel játszott együtt. Sean Bean mellett számomra eltörpült a srác. :) Sok nagyon jó, színészileg gyönyörűen megkomponált jelenet volt az első évadban, de persze mint sokaknak, nekem is Ned kivégzése a legemlékezetesebb. :) Amit ott Sean levágott, azért megérdemelte volna az Emmyt.
Vissza az elejére Go down
http://starity.hu/profil/133484-grace-benning/
LuluDarling
ADMIN - A VASTRÓN ÖRÖKÖSE
ADMIN - A VASTRÓN ÖRÖKÖSE
LuluDarling


Hozzászólások száma : 471
Csatlakozás ideje : 2012. Aug. 06.
Age : 42
Tartózkodási hely : Deres

Az első évad - Kibeszélősdi Empty
TémanyitásTárgy: Az első évad - Kibeszélősdi   Az első évad - Kibeszélősdi EmptyKedd Aug. 07, 2012 5:17 am

Hogy tetszett az első évad? Milyen momentumok tetszettek a legjobban?
Vissza az elejére Go down
https://gameofthrones.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Az első évad - Kibeszélősdi Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az első évad - Kibeszélősdi   Az első évad - Kibeszélősdi Empty

Vissza az elejére Go down
 
Az első évad - Kibeszélősdi
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magyar Trónok Harca Rajongói Fórum :: A sorozat :: Első Évad-
Ugrás: